Board of Directors

OFFICERS

  • Scott Harris President Harris Masonry, Inc.
  • Brian McKay President-Elect AMB, Inc.
  • David E. Noss Vice President RSH Architects
  • James J. Ferry II Treasurer Ferry Electric Co.
  • Del F. Walker Executive Director / Secretary

DIRECTORS

  • Gene Brown Alliance Drywall Interiors, Inc.
  • John Paul Busse F.J. Busse Company, Inc.
  • Kurt F. Fernsler Babst Calland
  • Richard D. Hoag Hoag Consulting
  • Paul Martin McCrossin Foundations
  • David Meuschke Burchick Construction
  • John P. Morris III J.J. Morris & Sons Inc.
  • Michael G. Nehnevajsa Landau Building Company
  • Eric Pascucci P.J. Dick
  • William P. Sullivan Marthinsen & Salvitti Insurance Group
  • Andrew P. Vater A. J. Vater & Co., Inc.

PAST BOARD PRESIDENTS

  • 2016 John L. Golem - FBM Wholesale Builders Supply, Inc.
  • 2015 John M. Matig - Frontier Steel, A Division of Samuel, Son & Co. Inc.
  • 2014 Brad S. Bridges - R.J. Bridges Corporation
  • 2013 William K. Wilson - Specified Systems Inc.
  • 2012 Mark Edgar - Mosites Construction Company

PAST PRESIDENTS

  • 2011 Jeffrey C. Landau
  • 2010 James J. Zukowski
  • 2009 Joseph E. Burchick
  • 2008 William R. Miller
  • 2007 R. Lee Totty
  • 2006 Daniel J. Vater
  • 2005 Ted Schroeder
  • 2004 John Morris Jr.
  • 2003 Lee Harris
  • 2001-2002 Kenneth L. Brown
  • 2000 V. O. George
  • 1999 Richard D. Hoag
  • 1998 Glenn A. Gates
  • 1997 Thomas A. Landau
  • 1996 T. (Ted) H. Frantz
  • 1995 John Coco
  • 1994 Thomas (Tink) J. Bryan *
  • 1993 John D. Gibbon
  • 1992 William F. English *
  • 1991 Robert G. Friday
  • 1990 Donald L. Lampus
  • 1989 Blair D. Douglass *
  • 1988 Dennis J. Mogan III
  • 1987 James F. Hofrichter
  • 1986 T. S. Duval *
  • 1985 E. P. Sauer *
  • 1984 John Deklewa Jr.*
  • 1983 Patrick Harmon Jr.*
  • 1982 Robert R. Busse *
  • 1981 John O'Farrell Jr.*
  • 1980 Joseph A. Vater *
  • 1979 Robert R. Frame *
  • 1978 John J. Crowley *
  • 1977 Donald Harris *
  • 1976 Stan Thomas *
  • 1975 Stephen N. Martin *
  • 1974 T. O. Brigham *
  • 1973 A. R. Chambers Jr.*
  • 1972 Donald M. Brown *
  • 1971 Michael A. Coco *
  • 1970 Russell F. Meyerl *
  • 1969 D. J. Mogan Jr.*
  • 1968 Pasquale Navarro *
  • 1967 A. B. Starr *
  • 1966 James L. Coleman *
  • 1965 D. C. Peters *
  • 1964 Ralph B. Martin *
  • 1962-1963 Thomas J. Landau *
  • 1959-1961 George M Beveridge *
  • 1956-1958 Paul C. Riffle *
  • 1953-1955 Leland M. Weed *
  • 1950-1952 Domenic Navarro *
  • 1947-1949 K. Allen *
  • 1944-1946 Calvin Landau *
  • 1941-1943 S. Nelson Martin *
  • 1938-1940 Frederick D. Unkefer *
  • 1935-1937 Thomas M. Brown *
  • 1932-1934 C. A. Powell *
  • 1929-1931 W. F. Trimble Jr.*
  • 1928-1926 J. P. Eichleay *
  • 1923-1925 Charles Wilson *
  • 1922-1920 David T. Riffle *
  • 1915-1919 S. P. Trimble *
  • 1912-1914 Robert K. Cochrane Sr.*
  • 1911 W. N Kratzer *
  • 1904-1907 Samuel Francis *
  • 1903 R. Rose *
  • 1902-1903 James J. Munn *
  • 1899, 1908-1910 Adam Wilson *
  • 1898 S. Elliot *
  • 1897 T. Powell *
  • 1896 A. Steel *
  • 1894-1895 W. R. Stoughton *
  • 1889, 1890, 1900-1901 W. P. Lupton *
  • 1887-1888, 1891-1892 Hamilton R. Barnes *
  • 1886 A. Cochrane *
* (deceased)